Alaphang

Tudományban, művészetben élni és tevékenykedni, amióta az ember önmagáról gondolkodik kiváltság és misztikum, amely egyfajta beavatottság élménnyel ajándékozza meg az önmagát tudósnak vagy művésznek tartó embert. Bár e két gondolatkör szeretne elhatárolóldni a másiktól, ez természetükből fakadóan lehetetlen. A tudomány és a művészet is szeretné magát az emberiség szolgálójaként látni, pedig valójában mindkettő önmagáért van és az ember egyéni boldogságát rejti magában. Miért is? Ha az emberi boldogságnak egyetlen olyan feltétele van, amely nem helyettesíthető, ez pedig a szabadság, pontosabban a döntés szabadsága. A tudományban az ember szabadon gondolkodik, a művészetben szabadon érez. Minden másban, így a társadalmi közéletben, a vallásban, a materiális világban az ember döntései korlátozva vannak. A tudományban az ember megismerni akar, a művészetben alkotni valami mást a megismert világból. Így tudós és művész szabadon kereshet, alkothat, törekedhet a teljességere, miközben mindez boldoggá teheti.

Belépés

Kapcsolatfelvételi űrlap

Könyv az alternatív energiahasználat lehetőségeiről

Alternatívnak nevezünk minden olyan energiaforrást, amely emberi behatás nélkül rövidtávon újratermelődik és hosszútávon, környezetkímélő módon, a természetes folyamatok egyensúlyát antropogén beavatkozások nélkül fenntartva nyerhető ki belőle energia. A geotermikus-, nap-, szél-, biomassza és vízenergiára épülő rendszerek elterjesztése rendkívül fontos, hiszen alkalmazásukkal hosszú távon egy olyan környezetkímélő megoldás biztosítható, amely a fosszilis energiaárakkal szemben rentábilisabb feltételeket teremt az aggasztó növekedést mutató energiaszükségletek kielégítése céljából. 

Az alternatív energiatermelő rendszerek elterjedésének egyik legfőbb korlátozó tényezője az egységes szakmapolitikai állásfoglalás és a közép-, és hosszú távú alternatív energetikai fejlesztési Különös tekintettel a geotermikára, és a Csongrád megyei Önkormányzat beavatkozási tevékenységeirekoncepciók hiánya. Így az országos és régiós szakmapolitikai szervezetek rövid-, és középtávon végrehajtandó legfontosabb feladata a régiós stratégiák kialakítása és az alternatív energetikához kapcsolódó technológia-információs transzferrendszerek létrehozása. 

Az alábbi "Az alternatív energiahasználat fejlesztési lehetőségei a Dél-alföldi Régióban, Különös tekintettel a geotermikára, és a Csongrád megyei Önkormányzat beavatkozási tevékenységeire" c. könyv valamennyi megújuló energiafelhasználási lehetőséget vizsgál, amelyen belül a geotermikus energiahasznosítás lehetőségei kerülnek fókuszba.

Next post

Emelkedik a hurrikánok és trópusi viharok kialakulásához szükséges tengerfelszín hőmérséklet

Read More »